Konferencja prasowa pod hasłem – 10 przykazań dla Mysłowic!

05/04/2014

Dzisiaj w mysłowickiej restauracji Pod Ratuszem odbyła się konferencja prasowa sześcioosobowego klubu radnych „Wspólnie dla Mysłowic”. Gościem specjalnym była radna SLD Sejmiku Województwa Śląskiego Katarzyna Zapart. Głównym celem spotkania było przedstawienie zarysu programu wyborczego jaki radni zaproponowali mieszkańcom naszego miasta. Po zakończonej konferencji Dariusz Wójtowicz poinformował, że jest już oficjalnym kandydatem na stanowisko prezydenta Mysłowic.

10 przykazań dla Mysłowic – pod takim hasłem ruszyła dziś kampania informacyjna o programie wyborczym tworzącego się komitetu wyborczego wyborców „Wspólnie dla Mysłowic”. Obecni radni i przyszli kandydaci do Rady Miasta zapraszają mieszkańców do współtworzenia programu i oficjalnie wskazują już swojego kandydata na prezydenta.

Weź udział w tworzeniu programu Wspólnie dla Mysłowic!

– To będzie prawdziwie społeczna akcja. Po raz pierwszy, mieszkańcy Mysłowic będą mieli okazję współtworzyć program dla miasta, wskazując na najbardziej palące ich zdaniem problemy. Od połowy kwietnia radni oraz sympatycy klubu Wspólnie dla Mysłowic będą spotykać się w dzielnicach i rozmawiać o tym, co nas trapi i jak temu zaradzić. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się dzięki specjalnym formularzom. Jego treść będzie również dostępna w portalu Myslowice.Net – mówił Edmund Sawicki.

Pomysłodawcą akcji „Przyłącz się do nas – weź udział w tworzeniu programu „Wspólnie dla Mysłowic” jest radny Dariusz Wójtowicz, który oficjalnie potwierdził swój start w wyborach prezydenckich. – Przed nami wybory do samorządu. Wspólnie z naszymi ekspertami przygotowaliśmy zręby planu naprawy miasta. Teraz zamierzamy skonsultować nasze pomysły z najbardziej zainteresowanymi, czyli mieszkańcami – powiedział Wójtowicz.

Program został podzielony na 10 punktów – najważniejszych zagadnień. Wspólnie dla: rodziny, edukacji, nowych dróg, bezpieczeństwa, seniorów, zdrowia, finansów, młodzieży, nowych miejsc pracy, kultury/sportu/rekreacji.

– Od początku tej kadencji współpracujemy z wieloma środowiskami społecznymi, które pomagały tworzyć nam podwaliny przedstawionego dzisiaj programu dla naszych mieszkańców. Ludzie ze świata kultury, sportowcy i ich trenerzy, nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy czy działkowcy liczą na realizację naszych wspólnych pomysłów mających na celu wskrzeszenie miasta. Nie chcemy ich zawieść, więc ruszamy w teren z ankietami, aby dopracować nasz program – skomentował dzisiejsze wydarzenie Wiesław Tomanek.

Podczas piątkowej konferencji prasowej zarys programu omówili radni klubu WdM: Dorota Konieczny-Simela, Krystyna Bal, Dariusz Wójtowicz, Antoni Zazakowny, Edmund Sawicki i Wiesław Tomanek. Jak wspomnieliśmy na początku, udział w spotkaniu wzięła również Katarzyna Zapart, radna SLD Sejmiku Województwa Śląskiego, która przedstawiła szanse stojące przed Mysłowicami w obliczu nowego budżetu Unii Europejskiej.

Dariusz Wójtowicz przedstawił również nową członkinię klubu radnych „Wspólnie dla Mysłowic”, paniąKrystynę Bal, która jest wieloletnią pielęgniarką w mysłowickim Szpitalu nr 2.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, że radni wywodzący się z różnych środowisk chcą z nami pracować. Inne kluby radnych w mysłowickiej radzie miasta dzielą się, kłócą i rozpadają, my zaś tworzymy monolit. To pewnie świetna atmosfera w klubie „WdM” powoduje, że współpracuje z nami coraz więcej osób, nie tylko z rady miasta – powiedziała Dorota Konieczny-Simela.

– Jeszcze przed wakacjami, po raz kolejny spotkamy się z dziennikarzami, by zaprezentować wyniki akcji społecznej „Przyłącz się do nas” i już gotowy program dla Mysłowic. Zachęcamy do współpracy – powiedział na koniec wiceprzewodniczący Rady Miasta Mysłowice Antoni Zazakowny.

materiały: Agencja PROMENADA PR
fot. Anna Skowron-Malinowska