Mieszkańcy Brzezinki w programie TVP INFO!

10/03/2015

Dzisiaj Mysłowice odwiedziła ekipa telewizyjna ogólnopolskiej stacji TVP INFO. Reporterzy programu „To jest temat” pokazali bezsilnych w swoich działaniach mieszkańców budynku przy ulicy Dworcowej 15. Spotkanie przed kamerami to efekt wieloletnich zaniedbań miejskich służb komunalnych i spartańskie warunki, w jakich zmuszeni są żyć mieszkańcy gminnego budynku, zarządzanego przez MZGK.

(zdjecie główne: TVP INFO)

Program interwencyjny „To jest temat” najczęściej ukazuje ludzkie nieszczęścia i bezduszność urzędników oraz administracji samorządowej. Nie inaczej było w Mysłowicach. Reporterzy po przeczytaniu kilku materiałów prasowych zamieszczonych w serwisie informacyjnym Myslowice.Net o tym jak traktowani są mieszkańcy mysłowickich budynków komunalnych, postanowili udać się z kamerą do dzielnicy Brzezinka, aby zobaczyć jaka jest prawda.

Przy ulicy Dworcowej 15 stoi budynek, którego (niby)remonty to zwykła fuszerka. Zalane mieszkania, podtopione piwnice, zniszczony dach, spadające na głowy mieszkańców dachówki i kawałki kominów czy brak bezpiecznej drogi dojazdowej to obraz z jakim spotkali się reporterzy.

Przed obiektywem kamery nie mieli odwagi stanąć dyrektorzy MZGK Zbigniew Augustyn i Jan Bielawka. Trudno było dostrzec inspektorów nadzoru odpowiedzialnych za prowadzone remonty w budynku czy prezydenta miasta Edwarda Lasoka, który pochodzi z Brzezinki. Na miejsce reportażu przybyły za to dwie młode rzeczniczki prasowe. Jedna reprezentowała Urząd Miasta Mysłowice, a druga Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej.

Na miejsce przybyli także radni- Tomasz Palka i Dariusz Wójtowicz, który od dłuższego czasu domaga się rozpoczęcia remontu budynku i utwardzenia drogi dojazdowej.

Z naszych informacji wynika, że jedyną osobą z mysłowickiego magistratu, która przejawia chęć pomocy mieszkańcom zaniedbanego budynku, jest nowy zastępca prezydenta miasta pan Bernard Pastuszka. Po złożeniu interpelacji przez radnego Dariusza Wójtowicza, jako jedyny podjął kroki mające zmienić obecne położenie lokatorów. Działania swoje ma rozpocząć od utwardzenia drogi dojazdowej i przymuszenia dyrektora MZGK do realizacji wniosków mieszkańców.

Dzisiejszy materiał emitowany w TVP INFO zamieścimy na serwerach Myslowice.Net jak tylko ukaże się na stronach internetowych telewizji publicznej. Zamieścimy również komentarze mieszkańców budynku oraz mysłowickich samorządowców. Do sprawy wrócimy niebawem!