Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat przyszłości Mysłowic

03/06/2014

„Usunięcie barier dla niepełnosprawnych, budowa krytej pływalni, remont dworca PKP, monitoring wizyjny…”. Blisko trzy tysiące ankiet spłynęło na ręce twórców projektu Wspólnie dla Mysłowic. Po raz pierwszy w historii, mieszkańcy mogli wziąć udział w tworzeniu programu naprawy miasta.

Ta akcja przerosła oczekiwania organizatorów. – Spodziewaliśmy się, że wiele osób zechce wypowiedzieć na temat tego, co ważne dla miasta. Jednak ponad 2 tysiące ankiet wysłanych do nas drogą elektroniczną i ponad 800 tradycyjnie, sprawiło że mamy co robić – mówi radny Dariusz Wójtowicz, pomysłodawca inicjatywy: „Wypełnij ankietę – weź udział w tworzeniu programu Wspólnie dla Mysłowic”.

Pomysł na akcję był prosty, ale wymaga sporo pracy. Przed każdymi wyborami, ugrupowania publikują programy. Członkowie Wspólnie dla Mysłowic postanowili pójść dalej i o swój program postanowili zapytać najbardziej zainteresowanych. Mieszkańcy otrzymali listę 50 punktów programowych z których mogli wybrać te, które ich zdaniem są najważniejsze. Co więcej, pod każdą kategorią programową mieli prawo dopisać swoje postulaty. – Mamy swoją wizję naprawy miasta, ale chcemy by mieszkańcy mogli nie tylko ją poznać, ale również współtworzyć – mówi Wiesław Tomanek, szef klubu radnych Wspólnie dla Mysłowic.

Członkowie inicjatywy Wspólnie dla Mysłowic mają teraz co robić. – Przeglądamy każdą ankietę i zastanawiamy się nad propozycjami mieszkańców. Oczywiście nie spełnimy wszystkich postulatów, ale część z pewnością trafi do naszego programu. Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i otwarcie powiemy o tych pomysłach, które będzie można zrealizować w następnych latach – dodaje radny Antoni Zazakowny.

Niebawem, do mieszkańców Mysłowic trafi program stworzony wspólnie z nimi. Prace trwają.