Mój kolejny pomysł na Mysłowice: Więcej miejsc do uprawiania rekreacji i sportu!

09/11/2014

Zostać prezydentem Mysłowic to wielkie wyzwanie nie tylko dla mnie, ale i reszty moich kontrkandydatów. Nie jest bowiem tajemnicą, że w ostatnich latach Mysłowice trafiły do czarnej „10” najbiedniejszych miast w Polsce. Tajemnicą nie jest również to, że jesteśmy na ostatnim miejscu na Śląsku w pozyskiwaniu środków unijnych (w przeliczeniu na 1 mieszkańca). Jeżeli w najbliższych miesiącach nic się nie zmieni w sposobie zarządzania naszym miastem, staniemy się wstydliwym punktem na mapie aglomeracji śląskiej! Czy tak się stanie – zależy tylko i wyłącznie od samych mieszkańców.

Kandyduję na Urząd Prezydenta Mysłowic ponieważ chcę zmienić moje rodzinne miasto na bardziej przyjazne mieszkańcom. Od dzisiaj, aż do dnia wyborów, codziennie będę prezentował moje pomysły na Mysłowice. Wcześniej zgłaszałem je w formie wniosków i interpelacji prezydentowi oraz radnym miejskim. Dziś przedstawię je Wam!

Mój kolejny pomysł na Mysłowice: Więcej miejsc do uprawiania rekreacji i sportu!

Sala gimnastyczna na Piasku!
W mysłowickiej dzielnicy Piasek jest Zespół Szkół Sportowych bez porządnego boiska do gier zespołowych i bez pełnowymiarowej sali sportowej. Obecne władze miasta twierdzą, że na salę nie ma pieniędzy. Ja się nie zgadzam z tą tezą i po raz kolejny informuję, że pieniądze na salę sportową są! To grube miliony topione przez Gminę co roku w wynajem dodatkowych pomieszczeń na potrzeby Urzędu Miasta Mysłowice!
Gdyby obecne władze miasta nie płaciły za wspomniane dodatkowe pomieszczenia, to po około trzech latach nazbieralibyśmy pieniądze na „Inwestycję Marzeń” bez grosza kredytu! I to właśnie chcą zrobić zaraz po wygranych wyborach prezydenckich.

Siłownie na świeżym powietrzu
Na mój wniosek i radnego Wiesława Tomanka w Mysłowicach powstało kilka siłowni na świeżym powietrzu. Niestety, jak to bywa w naszym mieście, o lokalizacji tych obiektów oraz ilości i jakości zakupionych elementów do ćwiczeń nie decydowali fachowcy tylko „działacze” i specjaliści z Urzędu. Negatywnym przykładem lokalizacji i ilości zamontowanych elementów jest obiekt w Brzęczkowicach – trzy ubogie maszyny postawione w okolicach śmietnika i skarpy bardziej śmieszą niż cieszą!
Na powstałe w Mysłowicach siłownie należy niezwłocznie dokupić dodatkowe elementy i ogrodzić miejsce ćwiczeń. I to właśnie chcę zrobić zaraz po wygranych wyborach!

KS 09 Mysłowice i Lechia 06 Mysłowice!
Lechia i Kocina to dwa zasłużone Kluby Sportowe, których działalność jest ograniczana ze względu na rzekome „braki pieniędzy” w MOSiR i kasie miasta. Dzieciaki jeszcze grają i trenują dzięki pomocy grupy sponsorów i rodziców, którzy płacą nawet za badania lekarskie.
Górnik 09 Mysłowice posiada boisko i trybuny ale zaplecze techniczno – sanitarne jest w opłakanym stanie. Na Lechii zaś dochodziło niemal dziennie do kradzieży i dewastacji majątku przez brak odpowiedniej ochrony obiektu. Zmienię to niezwłocznie zaraz po wygranych wyborach prezydenckich, bo trenujące tam dzieciaki zasługują na szacunek Władz miasta!

MOSiR i wyprowadzanie sekcji sportowych!
W ostatnich miesiącach podjęto decyzję o tym, aby sekcje sportowe działające przy MOSiR Mysłowice zaczęły być niezależnymi podmiotami działającymi w formie stowarzyszeń. Rodzice dzieciaków trenujących różne dyscypliny sportowe w naszym mieście są oburzeni takimi działaniami Miasta. Boją się, że nie będzie ich stać na obsługę księgową stowarzyszeń, opłaty m.in. za badania lekarskie dla zawodników, opłaty startowe, opłaty sędziowskie czy na wynajem sal sportowych od MOSiR.

Mnie również taki sposób działań się nie podoba i w pełni popieram rodziców, trenerów i instruktorów, którzy uważają, że mysłowicki MOSiR powinien funkcjonować jak wcześniej czyli w pełni zabezpieczać potrzeby młodych sportowców.

Zaraz po wygranych wyborach prezydenckich spowoduję, że sekcje sportowe powrócą pod skrzydła MOSiR, a finansowanie sekcji sportowych zostanie zwiększone. Reaktywuję również klasy sportowe w mysłowickich Szkołach Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych aby zapewnić ciągłość zajęć, a tym samym prawidłowy rozwój utalentowanych sportowców.
Wprowadzanie (pseudo)oszczędności na dzieciach i młodych sportowcach jest dla mnie działaniem nieodpowiedzialnym i zmienię to zaraz po wygranych wyborach prezydenckich!

Moim priorytetem jest również przywrócenie do życia kultowych mysłowickich obiektów sportowo rekreacyjnych takich jak kąpielisko Wesoła Fala, kąpielisko Hubertus, hala sportowa przy wadze drobnicowej na Wesołej, Promenada i Park Zamkowy.

Chcę aby Mysłowice znów zaczęły żyć sportem i rekreacją! I właśnie dlatego chcę zostać prezydentem mojego rodzinnego miasta!