Moje spojrzenie na Mysłowice: Cyrk bez zwierząt!

10/06/2019

Szanowni Mieszkańcy Mysłowic,
otrzymuję coraz więcej informacji od zaniepokojonych mieszkańców o zbliżających się występach cyrkowych ze zwierzętami w naszym mieście.

Los bezbronnych zwierząt, wykorzystywanych w haniebny sposób do pokazów cyrkowych, podobnie jak Wam, nie jest mi obojętny. Nieludzkie traktowanie zwierząt w celu zaspokajania potrzeb rozrywkowych ludzi jest niemoralne, a działalność ta niesie za sobą zagrożenia dla dobrostanu wykorzystywanych zwierząt oraz kształtowania właściwej postawy.

Wzorem innych prezydentów miast, ja również podpisałem stosowny dokument, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wykorzystywaniu zwierząt w przedstawieniach cyrkowych, a tym samym zakazać organizowania takich wydarzeń na terenach gminnych.

Niestety, objazdowe przedstawienia cyrkowe w naszym mieście odbywają się na terenach prywatnych (np. za tzw. Bauverein`em), na co jako prezydent miasta nie mam wpływu.

Dzisiaj osobiście poprosiłem jednego z właścicieli wspomnianego terenu o zerwanie umowy z zespołem cyrkowym. Czekam na odpowiedź.

Treść zarządzenia dostępna jest tutaj:
http://www.bip.myslowice.pl/data/orders/117.pdf