Oświadczenie rzecznika prasowego Urzędu Miasta i komentarz Dariusza Wójtowicza

13/11/2014

Po opublikowanym na łamach Myslowice.Net wywiadzie, w którym Dariusz Wójtowicz przekazał kilka ważnych dla miasta i jego mieszkańców informacji, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice wydał oświadczenie odnoszące się do ewentualnej likwidacji kilku mysłowickich placówek oświatowych. Poniżej publikujemy przesłany dokument, z którego treści wynika, że w najbliższych latach nie jest planowana likwidacja placówek funkcjonujących na terenie Mysłowic.

Poprosiliśmy również Dariusza Wójtowicza o komentarz w sprawie oświadczenia rzecznika prasowego Urzędu Miasta Mysłowice.

z zadowoleniem przyjmuję oświadczenie Urzędu Miasta, z którego jednoznacznie wynika, iż nie będą prowadzone dalsze oszczędności w dziedzinie oświaty. Jednak odniosę się do tego dokumentu.

Otóż od 16 lat jestem mysłowickim samorządowcem, który wiele widział i jeszcze więcej słyszał. Zapewniam, że słowa wypowiadane przez najważniejszych urzędników nie zawsze szły w parze z późniejszymi działaniami. Wielokrotnie podczas sesji Rady Miasta czy posiedzeń komisji słyszałem, że należy poczynić daleko idące oszczędności w oświacie. Próbowano kilkukrotnie zlikwidować szkołę podstawową numer 7 w dzielnicy Słupna czy przedszkole numer 3. Nigdy się na to nie godziłem i broniłem placówek wraz z rodzicami.

Niedawno próbowano likwidować szkołę podstawową numer 6 i przedszkole numer 6 o czym wielokrotnie pisałem i tu również wspierałem srodowisko oświatowe ze wszystkich sił.
Podczas rozmów kuluarowych z ust jednego z najważniejszych urzędników, odpowiedzialnego za mysłowicką oświatę, padały wielokrotnie słowa o tym, że należy zlikwidować Gimnazjum numer 2 czy połączyć dwa mysłowickie Licea Ogólnokształcące. Są świadkowie tych rozmów, więc moje słowa nie są „nieprawdziwą informacją” jak podaje się w oświadczeniu Urzędu. Zwlekanie z rozpoczęciem budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowych również nie wzięło sie z niczego…

Dla mnie osobistym sukcesem jest to, że Urząd w końcu jednoznacznie podzielił mój pogląd na mysłowicką oświatę. Szkoda tylko, że w swym oświadczeniu nie ujął sprawy związanej z zatrudnianiem w pierwszej kolejności nauczycieli z terenu Mysłowic. Ale myślę, że i to można w niedługim czasie zmienić – skomentował sprawę oświadczenia Dariusz Wójtowicz

Oświadczenie rzecznika Urzędu Miasta Mysłowice:


Szanowni Państwo,

Urząd Miasta Mysłowice oświadcza, że w artykule zatytułowanym „Wójtowicz mówi jak jest – wywiad z kandydatem na prezydenta Mysłowic” opublikowanym na portalu www.myslowice.net w dniu 13 listopada br. przedstawiono nieprawdziwe informacje dotyczące likwidacji szkół na terenie miasta.

Urząd Miasta Mysłowice oświadcza, że nie planuje oraz nie prowadzi żadnych rozmów dotyczących likwidacji jakiejkolwiek szkoły w Mysłowicach.
Urząd Miasta Mysłowice nie ma w planach likwidacji Zespołu Szkół Sportowych – obecnie prowadzona jest procedura przetargowa związana z budową sali gimnastycznej przy w/w szkole – nie ma w planach likwidacji Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

Wszystkie informacje dotyczące likwidacji którejkolwiek z mysłowickich szkół są nieprawdziwe.

Zwracam się z prośbą o publikację oświadczenia w trybie pilnym.

Rzecznik prasowy UM, Kamila Szal