Przyłączyli się i chcą działać! Wspólnie dla Mysłowic!

08/05/2014

W Mysłowicach rozwija się społeczeństwo obywatelskie. Coraz więcej osób chce brać aktywny udział w naprawie miasta. Na łamach naszego portalu będziemy prezentować sylwetki i opinie ludzi, którzy na co dzień poświęcają swój czas dla miasta.

Sygnał do budowy społecznej inicjatywy ponad podziałami politycznymi dał przed czterema laty radny miejski Dariusz Wójtowicz. To on stoi za budową projektu pod nazwą Wspólnie dla Mysłowic. Radni, społecznicy, zwykli mieszkańcy zjednoczyli się pod jednym szyldem. Dziś trudno zliczyć projekty uchwał i interpelacji wnoszonych przez klub Wspólnie dla Mysłowic.

– Zasada naszego działania jest prosta, słuchamy mieszkańców i staramy się jak najlepiej rozwiązywać ich problemy – mówi Wiesław Tomanek, szef klubu WdM, który w ostatnich dniach doprowadził do końca pomysł budowy profesjonalnych siłowni na wolnym powietrzu, a na co dzień zasiada w komisji gospodarki.

Klub radnych WdM tworzą również Dorota Konieczny-Simela, Krystyna Bal, Antoni Zazakowny i Edmund Sawicki. W kwietniu tego roku, radni rozpoczęli spektakularną akcję: „Przyłącz się do nas – weź udział w tworzeniu programu wspólnie dla Mysłowic.” Akcja ma formę ankiety. Mieszkańcy mogą nie tylko wypowiedzieć się na temat tworzonego programu naprawy miasta, ale również wnieść własne pomysły. Akcja przerosła wszelkie oczekiwania. Do tej pory do rąk twórców ankiety trafiło blisko tysiąc wypełnionych formularzy.

„Więcej mieszkań dla młodych, aby mogli się usamodzielnić i założyć rodziny, znieść progi finansowe o przydział mieszkań!”

„Dogadanie się z KZK GOP o nowy tabor, bo tymi ikarusami już się nie da jeździć – to jest śmierć na kolkach !! A nasi rodzicie, żony, mężowie, dzieci jeżdżą nimi codziennie do pacy czy szkoły. Porażka !! W innych miastach już nie ma tego zabytku”

„Jestem za monitoringiem wizyjnym, więcej też patroli przy szkołach za dużo się tam zbiera różnego elementu”

To tylko pierwsze z brzegu propozycje. Mieszkańcy nie chcą jednak ograniczać swojej roli tylko do wyrażania opinii. Chcą wziąć udział w realnej naprawie miasta. Wielu z nich otwarcie przyłączyło do inicjatywy Dariusza Wójtowicza i chce realizować swoje pomysły. Będziemy o tym pisać. Na naszym portalu poznacie sylwetki osób, które na co dzień starają się zmieniać Mysłowice na lepsze, choć nie są bohaterami z pierwszych stron gazet. Szukajcie artykułów opatrzonych tytułem: Wspólnie dla Mysłowic – poznaj drużynę Dariusza Wójtowicza. Również i Ty możesz dołączyć do tego projektu. Czekamy na Ciebie pod adresem mailowym: redakcja@myslowice.net. Przyłącz się do nas!