Związki zawodowe za Wójtowiczem!

06/10/2014

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych rekomenduje Dariusza Wójtowicza na stanowisko prezydenta miasta Mysłowice. – Drodzy przyjaciele związkowcy, dziękuję Wam za wsparcie. Nie zawiodłem Was w poprzednich latach, nie zawiodę Was w przyszłości – napisał na portalu społecznościowym Dariusz Wójtowicz.

Głównym zadaniem OPZZ jest obrona socjalnych i pracowniczych uprawnień. Do centrali związkowej przynależy 86 ogólnokrajowych federacji i jednolitych związków zawodowych oraz kilkaset lokalnych i zakładowych organizacji związkowych.

Rekomendacja mysłowickiej Rady Powiatowej Ogólnopolskiego Porozumienia Związku Zawodowych dla Dariusza Wójtowicza potwierdza jego silną pozycję w nadchodzących wyborach samorządowych w Mysłowicach. Nie jest jednak dużym zaskoczeniem, bo to Wójtowicz wielokrotnie stawał w obronie zamykanych zakładów i dbał o interesy zwalnianych pracowników.

Przypominamy, że wcześniej poparcia Dariuszowi Wójtowiczowi udzieliły środowiska oświatowe zrzeszone w Związku Nauczycielstwa Polskiego, wchodzącego w skład OPZZ.